sobota, 25 kwietnia 2015

Fiszki "Hiszpański w karteczkach" - słownictwo dla średnio zaawansowanych część 3


 
 
Moja przygoda z językiem hiszpańskim trwa w najlepsze. Mam nadzieję, że w przyszłości będę w końcu w stanie czytać moich ulubionych autorów takich jak Carlos Ruiz Zafon i Arturo Perez Reverte czytać w oryginale. Na razie jednak niestety zasób mojego słownictwa jest zatrważająco ubogi i jeszcze muszę sporo popracować, by kiedyś móc zrealizować wcześniej wspomniane marzenia. Dlatego też zdecydowałam się na zakup fiszek. Akurat w księgarni mieli tylko te dla średnio zaawansowanych, a jak się domyśliliście ja jestem dopiero początkującą, mimo to uznałam, że fakt ten nie ma znaczenia. W sumie okazało się, że rzeczywiście część zaprezentowanego w tym zestawie słownictwa jest bardziej zaawansowana, niemniej jednak kilka razy trafiłam na wyrazy, o których mówiliśmy już na lekcjach prowadzonych na podstawie podręcznika na poziomie A1, a na opakowaniu pisze, że fiszki są na poziomie C1.

wtorek, 21 kwietnia 2015

"Inferno" - czyli o piekielnych mękach obcowania z utworem Browna

 
 
Zapewne już po tytule tego posta domyśliliście się, że utwór który mam zamiar wam dziś zaprezentować nie skradł mojego serca. Autora już wcześniej znałam, bo którzy nie słyszał o jego najsłynniejszej powieści "Kod Leonarda da Vinci"? Myślę, że nie ma takiej osoby, która nie natknęła się nigdy na ten światowy bestseller, któremu doskonałą antyreklamę, a tak naprawdę reklamę zrobił Kościół. Zarówno tą pozycję, jak i wszystkie pozostałe w których występuje ulubiony bohater pisarza, czyli pakujący się w coraz to nowsze kłopoty Robert Langdon miałam okazję poznać. Wiedziałam więc czego się spodziewać, acz nie przypuszczałam, że jego najnowsza książka będzie aż tak tragiczna.
 
 

niedziela, 12 kwietnia 2015

"Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej" - czyli o zwykłym życiu nieprzeciętnych ludzi


 
Jak już w którejś z poprzednich recenzji wspominałam uwielbiam okres dwudziestolecia międzywojennego. Te niezwykłe czasy, w których tworzyła niespotykana liczba wybitnie utalentowanych artystów jest swego rodzaju ewenementem w historii naszego kraju. Niepowtarzalny klimat jaki otacza owe czasy sprawia, że z wielką przyjemnością zagłębiam się w książki traktujące o okresie międzywojnia. O autorze już wcześniej oczywiście słyszałam, trudno, żeby osobie o takich zainteresowaniach jak ja to nazwisko nie obiło się o uszy, ale jakoś wcześniej nie miałam okazji zaznajomić się z jego twórczością. W końcu jednakże nadeszła ta wiekopomna chwila i w moje ręce wpadła książka o tytule: "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej".
 

LBA


 
Chciałabym wam ogłosić, że już po raz kolejny zostałam nominowana do jakże zaszczytnej zabawy jaką jest Liebster Blog Award. Nie wiem który to już dokładnie raz, straciłam już rachubę. Nie mniej jednak chciałabym bardzo podziękować, za to wyjątkowe wyróżnienie Rebellious, której pytania na pewno nie należały do łatwych, ale z którymi dzielnie się zmierzyłam i poniżej możecie zobaczyć moje odpowiedzi.  
 
 

środa, 1 kwietnia 2015

"Potem" - czyli o tym co jest później





Jakiś rok temu miałam okazję przeczytać książkę "Siostra" autorstwa angielskiej pisarki Rosamund Lupton. Muszę przyznać, że powieść ta wywarła na mnie spore wrażenie, ponieważ była napisana w dość nietypowy sposób. Z wielką więc chęcią sięgnęłam po jej kolejny utwór - "Potem". Nie pożałowałam, bowiem i w tym przypadku trafiłam na pasjonującą lekturę, która wywołała we mnie wiele emocji.
 
Rosamund Lupton (urodzona w 1964 roku) jest brytyjską pisarką. Studiowała literaturę na Cambridge University. Jest znana ze swoich powieści: "Siostra" (2010) i "Potem" (2013). Jej pierwsza powieść okazała się olbrzymim sukcesem wydawniczym i została sprzedana w ponad 1.3 milionach kopii. Autorka zanim zajęła się pisaniem powieści była scenarzystką.