Jesień i zima to czas długich wieczorów, które my mole książkowe najchętniej spędzamy w towarzystwie dobrej lektury. Jest to idealny czas na sięgnięcie po jakąś fascynującą powieść kryminalną. Na szczęście wydawnictwa nas nie zawodzą i jak widać po zapowiedziach mamy w czym wybierać.
23.09.2015
Czy można dla ocalenia własnego życia zabić niewinnych ludzi?
Powojenna rzeczywistość pełna zdrajców.
Czy Popielski okaże się zbrodniarzem?
W roku 1948 Popielski po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w nadmorskim Darłowie. Miastem rządzą Armia Radziecka i Urząd Bezpieczeństwa. Nikt tu nie zna przeszłości byłego komisarza. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu.
Kiedy nad morzem zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę. Popielski, który prowadzi tajne śledztwo, wie, czym jest piekło – to otchłań zła, labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia.
Nie wie jednak, że będzie ono jego domem.
"Arena szczurów" to najbardziej mroczny z kryminałów Marka Krajewskiego.
Autor: Marek Krajewski
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 320
21.10.2015
Kontynuacja bestsellerowej "Krwi na śniegu".
Jon ucieka przed zemstą Rybaka, najważniejszego gangstera w Oslo, którego zdradził. Kieruje się na daleką północ Norwegii i ukrywa się w leśnej czatowni, gdzie pomaga mu tylko Lea, samotna matka i jej syn, Knut. Słońce północy, które nigdy nie zachodzi, powoli doprowadza mężczyznę do obłędu, a ludzie Rybaka są coraz bliżej...
Autor: Jo Nesbo
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
4.11.2015
Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka niejakiego Władimira Sołowiowa, w którym kiedyś się kochała. Dziś Władimir jest nieszczęśliwym człowiekiem, inwalidą. Sytuacja operacyjna zmusza Nastię do odnowienia z nim kontaktów. A co dziwniejsze: do prowadzenia z mężczyzną skomplikowanej psychologicznej gry.
Sołowiow mieszka bowiem w małej wsi, dokąd wiedzie trop seryjnego zabójcy. Tymczasem w bezpośrednim otoczeniu Sołowiowa dochodzi do podwójnego morderstwa...
Autor: Aleksandra Marinina
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 320
31.01.2016
W 2 poł. lat 30. lubelską jesziwą wstrząsa bunt młodzieży. Wysłany na miejsce komisarz Maciejewski znajduje w mykwie ciało studenta. Mimo dramatycznych okoliczności wszystko wskazuje na samobójstwo, zwłaszcza że młody człowiek miał osobiste powody do desperacji.
Gdy jednak na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiesza się polski student, sprawa staje się coraz bardziej niejasna. Obaj zmarli figurowali w aktach policyjnych – młody Żyd jako ofiara antysemickiej napaści, młody Polak jako jeden z chuliganów, którzy go pobili. Że władze obu uczelni starają się wyciszyć sprawę, to ani trochę nie dziwi Maciejewskiego, lecz co mają do ukrycia profesorowie, u których obaj studenci byli nieoficjalnymi asystentami?
Ósma powieść z cyklu o komisarzu Maciejewskim to kryminał retro z wątkiem uniwersyteckim. Śledztwo dociera do granicy wyznaczonej kodeksem, ale pod nią jest drugie dno prawdy i ludzkich ambicji.
Autor: Marcin Wroński
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 320
Jak widać rządzą polskie nazwiska. Bardzo mnie to cieszy, bo przekonałam się już nie raz, że to właśnie oni potrafią pisać naprawdę dobre powieści. Jesteście zainteresowani którąś?
Czekam na książkę Krajewskiego :)
OdpowiedzUsuńJa również ;)
UsuńBardzo Ci dziękuję za ten post, bo uwielbiam kryminały i właśnie dzięki niemu mam cztery nowe na swojej liście do przeczytania :D
OdpowiedzUsuńAleja Czytelnika
Proszę bardzo ;)
Usuń,,Portret Wisielca" najbardziej mnie interesuje :)
OdpowiedzUsuńJeszcze niestety nie miałam okazji zapoznać się z tym autorem ;)
UsuńNa jesienne wieczory tytuły, które wybrałaś są niemal idealne ;)
OdpowiedzUsuńWiem ;)
UsuńMusze w końcu ruszyć z Nesbo. :D
OdpowiedzUsuńOj koniecznie ;)
UsuńJest nowy Wroński?!
OdpowiedzUsuńOstatnio radzą mi, żebym unikała książek o psychopatach i wrednych mężczyznach. Więc nie wiem czy posłuchać tej rady, czy nie. Nowości kuszą.
Ja takie książki akurat lubię, więc na pewno nie będę Ci odradzać ;)
UsuńKsiążkę Marka Krajewskiego chciałabym przeczytać :)
OdpowiedzUsuńJa również ;)
UsuńArena szczurów mnie intryguje. Ta książka od Jo Nesbo akurat nie. Niedawno skończyłam "Czerwone gardło" i byłam zachwycona. Ale chociaż raz chciałabym jedną serię czytać po kolei :) Chociaż ta część jest osobna, nie dotycząca Harryego Hole'a. Ale i tak jego historia mnie intryguje :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :) Przy gorącej herbacie
Tak się składa, że ja też zaczęłam czytać od "Czerwonego gardła" ;)
UsuńKsiążka Marcina Wrońskiego mnie zainteresowała:)
OdpowiedzUsuńFakt, brzmi ciekawie ;)
UsuńWroński! Na pewno przeczytam, bo kryminały tego pana wprost uwielbiam :D
OdpowiedzUsuńJa też muszę w końcu po niego sięgnąć ;)
UsuńNie czytałam jeszcze książek tych autorów, może tej jesieni będzie okazja :)
OdpowiedzUsuńZachęcam ;)
UsuńWłaściwie każdy tytuł mnie zainteresował :)
OdpowiedzUsuńCieszę się ;)
UsuńJa muszę wreszcie przeczytać jakąś książkę Nesbo :)
OdpowiedzUsuńZdecydowanie ;)
UsuńNiebawem wspaniałe "kryminalne" święto w Poznaniu ;-)
OdpowiedzUsuńWarto wiedzieć ;)
UsuńNiestety nie jestem fanką tego typu literatury, ale kto wie, może akutat wpadnie mi w ręce jakiś ciekawy kryminał w najbliższym czasie :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
happy1forever.blogspot.com
Zachęcam ;)
UsuńNiestety nie jestem fanką tego typu literatury, ale kto wie, może akutat wpadnie mi w ręce jakiś ciekawy kryminał w najbliższym czasie :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
happy1forever.blogspot.com
Mam nadzieję, że się jednak przekonasz ;-)
UsuńPierwsza pozycja zdecydowanie musi znaleźć się na mojej półce :)
OdpowiedzUsuńRozumiem ;-)
UsuńWidzę, że preferujesz kryminały na jesienne miesiące. Od dawna ciekawi mnie twórczość Wrońskiego. To już ósma część jego serii, a ja żadnej części nie czytałam. Wstyd. :-)
OdpowiedzUsuńNie martw się, ja też ;-)
Usuń